Hakkımızda

Hikâye binlerce yıl önce başladı. Âdem olan o zaman da anlamıyordu, Lilith ‘evinin kadını çocuklarının anası’olmuyor, kapıyı çarpıp çıkıyordu. Bir kız kardeşi olsaydı Lilith’in, belki Âdem anlamak zorunda kalırdı. Bir kız kardeşi olsaydı yanında; belki Rapunzel saçlarını kısacık kestirir, Külkedisi prense posta koyardı.

Bu hikâyenin seyrini yan yana geldikçe değiştireceğiz, sezon finalinde kıyamet kopacak, biliyoruz. Biz şimdi bu kıyamete naçizane bir katkı koymak niyetiyle derdimizi anlatmak için buradayız. Hafta sonunu kocasıyla değil “B Şıkkı” ile geçirmek isteyen kadınların “B şıkkı” olabilmek için buradayız. Ucuz kahvelerin, şarapların içildiği mor battaniyenin altında neler biriktirebildiğimizi göstermek için, daha çok gülmek, birlikte üzülmek, bazen “artık yeter”, bazen ise “hala bunu protesto ettiğime inanamıyorum” diyebilmek için…

Bir battaniye ne biriktirirse hepsi için buradayız. Bir gece bir battaniyenin altında “Fanzin mi çıkarsak acaba?” diyerek başladığımız morbattaniye.com umarız bütün kadınların görünmeyen tüm güzel yanlarını gösterecek. Kimi zaman dünyanın öte yanından bir kadının hayatını, kimi zaman yanı başımızdakinin iç sesini kaleme alacağız. Bir fotoğraf karesinden bir duyguyu paylaşıp, filmlerde, müziklerde, kitaplarda kaybolacağız. Beynimiz bedenimiz ne söylüyorsa yazacağız, çizeceğiz, öreceğiz, işleyeceğiz.